Сокіл сапсан відноситься до самих спритних мисливців серед птахів. З цієї причини його здавна переслідували соколярі, які спустошували гнізда сапсана. Сокіл сапсан полюбляє полювати на чайок, качок, голубів та інших птахів. Ловить він їх, зазвичай, у повітрі. Іноді його жертвами стають навіть кролики. Сапсана здавна приручали для використання в соколиному полюванні. Ці птахи створюють пари на все життя. Як правило, гніздяться вони на важкодоступних виступах. На озерах Рассейки сапсани часто створюють гнізда в травяних зарослях, де відкладають яйця, на деревах же займають гнізда інших птахів. Про пташенят піклуються обое батьків.
- Під час ІІ світової війни сапсанів убивали, тому що вони полювали на поштових голубів, які передавали військові повідомлення.
- У цього сокола дуже гострий зір. Свою жертву він може розпізнати навіть з висоти 300метрів.
- У наш час полювання з соколом є лише спортом.
- Сапсану загрожує зникнення. Його чисельність невпинно зменшується, через використання людьми токсичних пестицидів, які накопичуються в організмі птахів, вражаючи його систему розмноження.
- Живуть до 20 років.
Шлюбний політ сокола сапсана.
У першій частині шлюбного польоту сапсан передає самці здобич. Самка у цей час летить хребтом униз і приймає здобич з кігтів самця.Самка з дитинчатами кличе самця, що несе здобич.
Сапсан зі щойно спійманим голубом
Двомісячні пташенята в гнізді.
Цього птаха легко відрізнити в польоті по сильному тілу, довгим загостреним крилам і відносно короткому хвості.
Відвідавши Рассейку, ви зможете довго насолоджуватись красою польоту цих дивовижних птахів.
|